Μετάβαση στο κεντρικό περιεχόμενο

Στο σεμινάριο έχει εγκατασταθεί η νέα έκδοση του Moodle και υπάρχουν ακόμη μικρές δυσλειτουργίες.

Φορτίο σέρβερ: Τελευταίο λεπτό: 0.31 Τελευταίο πεντάλεπτο: 0.23 Τελευταίο τέταρτο: 0.19 Χρήστες: 19 Ταχύτητα internet: 2287 Kbytes/sec

Σεμινάριο Moodle 2017-2018 (26 εβδομάδες)
Διδάσκω στην Ψηφιακή Ξενόγλωσση Τάξη (Οκτ.2017)
Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων (Οκτ.2017)
Geogebra (Οκτ.2017)

Σεμινάριο Moodle 2016-2017 (26 εβδομάδες) zip
Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων (Φεβρ.2017)
Διδάσκω στην Ψηφιακή Ξενόγλωσση Τάξη (Φεβρ.2017)
Geogebra (Φεβρ.2017)

Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων (Νοε.2016)
Διδάσκω στην Ψηφιακή Ξενόγλωσση Τάξη (Οκτ.2016)

Σεμινάριο Moodle 2015-2016 (26 εβδομάδες) zip

Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων Ιαν.2016
Φιλολογεῖν Ψηφιακῶς Φεβρ.2016


Σεμινάριο Digital Storytelling 2015B
Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων 2015B
Σεμινάριο Moodle 2014-2015 (26 εβδομάδες) zip
Φιλολογεῖν Ψηφιακῶς

Σεμινάριο για ξενόγλωσσους (Φεβρουάριος 2015) zip

Σεμινάριο για ξενόγλωσσους (Νοέμβριος 2014) zip
Σεμινάριο για ξενόγλωσσους (Μάρτιος 2014) zip

Υπό κατασκευή

Σεμινάριο Moodle 2013-2014 (26 εβδομάδες) zip

Σεμινάριο Moodle 2012-2013 (26 εβδομάδες)
Σεμινάριο Moodle 2011-2012

Σεμινάριο για ξενόγλωσσους (Νοέμβριος 2013) zip
Σεμινάριο για ξενόγλωσσους (Μάρτιος 2013)
Σεμινάριο για ξενόγλωσσους (Οκτώβριος 2012)
Σεμινάριο για ξενόγλωσσους 2011-2012

Σεμινάριο Digital Storytelling 2015A
Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων 2015A


Τμήματα Moodle 2017-2018
  • Α Αθήνας1 1:15/11/17 16:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών (Αδριανού 114)
  • Α Αθήνας2 1:14/11/17 16:00 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο 2ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών (Φιλήμονος 38 και Τσόχα)
  • Α Αθήνας3 1:16/11/17 16:00 2:18/01/18 15:00 3:  4:19/04/18 5:17/05/18 στο 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθηνών (Αδριανού 114)
  • Αλεξανδρούπολη 1:20/11/17 15:30 2:22/01/18 3:05/03/18 4:16/04/18 5:21/05/18 στο ΠΕΚ Αλεξανδρούπολης
  • Ανατολική Αττική 1:14/11/17 15:00 2:23/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο 2ο ΓΕΛ Γέρακα
  • Ανατολική Θεσσαλονίκη 1:22/11/17 15:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:25/04/18 5:23/05/18 στο 11ο ΓΕΛ Θεσσαλονίκης
  • Άρτα 1:23/11/17 15:00 2:26/01/18 3:09/03/18 4:27/04/18 5:25/05/18 στο 1ο Γυμνάσιο Άρτας
  • Β Αθήνας 1:15/11/17 15:30 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο Εκπαιδευτήρια Μάνεση Νηπιαγωγείο-Δημοτικό
  • Βέροια 1:24/11/17 16:00 2:19/01/18 3:23/02/18 4:20/04/18 5:18/05/18 στο 4ο Γενικό Λύκειο Βέροιας
  • Γ Αθήνας1 1:22/11/17 15:00 2:24/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο ΕΚ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ
  • Γ Αθήνας2 1:24/11/17 15:00 2:26/01/18 3:02/03/18 4:20/04/18 5:18/05/18 στο Δ.ΙΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  • Γ Αθήνας3 1:21/11/17 15:00 2:23/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο 3 ο ΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
  • Δ Αθήνας 1:14/11/17 2:16/01/18 3:06/03/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Ν. Σμύρνης
  • Δυτική Θεσσαλονίκη1 1:15/11/17 16:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:25/04/18 5:23/05/18 στο 2ο ΠΕΚ Δυτ. Θεσ/νίκης
  • Δυτική Θεσσαλονίκη2 1:22/11/17 16:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο 2ο ΠΕΚ Δυτ. Θεσ/νίκης
  • Ηγουμενίτσα 1:14/11/17 15:30 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο 3ο Γυμνάσιο Ηγουμενίτσας
  • Ηλεία - Κρέστενα 1:22/11/17 15:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:25/04/18 5:23/05/18 στο ΕΠΑΛ Κρεστένων
  • Ηλεία - Νεοχώρι 1:13/11/17 15:00 2:15/01/18 3:26/02/18 4:16/04/18 5:14/05/18 στο Γυμνάσιο Νεοχωρίου
  • Ηλεία - Πύργος 1:20/11/17 15:00 2:22/01/18 3:05/03/18 4:23/04/18 5:21/05/18 στο 1ο Γυμνάσιο Πύργου
  • Ιωάννινα1 1:14/11/17 15:30 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο 1ο Εργαστηριακό Κέντρο Ιωαννίνων (Τέρμα Λ. Δωδώνης)
  • Ιωάννινα2 1:13/11/17 15:30 2:15/01/18 3:26/02/18 4:16/04/18 5:14/05/18 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ζωσιμαίας Σχολής
  • Ιωάννινα3 1:15/11/17 15:30 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο Αρσάκειο Γενικό Λύκειο Ιωαννίνων
  • Καλαμάτα1 1:22/11/17 16:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:25/04/18 5:23/05/18 στο 4ο ΓΕΛ Καλαμάτας
  • Καλαμάτα2 1:22/11/17 16:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:25/04/18 15:00 5:23/05/18 στο 4ο ΓΕΛ Καλαμάτας
  • Καρπενήσι 1:15/11/17 15:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο ΓΕΛ Καρπενησίου
  • Κατερίνη1 1:23/11/17 15:00 2:18/01/18 3:01/03/18 4:19/04/18 5:17/05/18 στο 4ο ΓΕ.Λ. Κατερίνης
  • Κατερίνη2 1:15/11/17 15:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης
  • Κέρκυρα 1:22/11/17 15:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο 2ο ΓΕΛ Κέρκυρας
  • Κοζάνη 1:13/11/17 16:00 2:15/01/18 3:26/02/18 4:16/04/18 5:14/05/18 στο 2ο ΓΕΛ Κοζάνης
  • Κόρινθος 1:15/11/17 15:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο Αίθουσα τηλεδιασκέψεωv Κορινθίας (Δ.Δ.Ε. Κορινθίας)
  • Λάρισα 1:28/11/17 16:00 2:23/01/18 3:27/02/18 4:24/04/18 5:22/05/18 στο 19ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας
  • Λέρος 1:14/11/17 15:00 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο 1o ΕΠΑ.Λ Λέρου
  • Ναύπλιο 1:13/11/17 15:00 2:15/01/18 3:26/02/18 4:16/04/18 5:14/05/18 στο 1ο Γυμνάσιο Ναυπλίου
  • Ορεστιάδα 1:24/11/17 15:30 2:26/01/18 3:09/03/18 4:20/04/18 5:18/05/18 στο 8ο Δ.Σ. Ορεστιάδας
  • Πάτρα1 1:13/11/17 16:00 2:15/01/18 3:26/02/18 4:16/04/18 5:14/05/18 στο 3ο ΓΕΛ Πάτρας
  • Πάτρα2 1:14/11/17 16:00 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:16/05/18 στο 3ο ΓΕΛ Πάτρας
  • Πάτρα3 1:21/11/17 16:00 2:23/01/18 3:06/03/18 4:24/04/18 5:22/05/18 στο 3ο ΓΕΛ Πάτρας
  • Πειραιάς1 1:14/11/17 15:00 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο Ράλλειο Γυμνάσιο Θηλέων Πειραιά
  • Πειραιάς2 1:15/11/17 15:00 2:17/01/18 3:28/02/18 4:18/04/18 5:16/05/18 στο 3ο ΕΚ Πειραιά
  • Πειραιάς3 1:22/11/17 15:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:25/04/18 5:23/05/18 στο 6ο ΕΚ A΄ ΠΕΙΡΑΙΑ (Κορυδαλλού)
  • Πρέβεζα 1:16/11/17 15:00 2:18/01/18 3:01/03/18 4:19/04/18 5:17/05/18 στο 2ο ΓΕΛ Πρέβεζας
  • Ρέθυμνο 1:16/11/17 15:00 2:18/01/18 3:01/03/18 4:18/04/18 5:17/05/18 στο ΠΠ Λύκειο Ρεθύμνου
  • Σέρρες 1:22/11/17 15:00 2:24/01/18 3:07/03/18 4:25/04/18 5:23/05/18 στο 2ο ΓΕΛ Σερρών
  • Σπάρτη 1:16/11/17 15:00 2:18/01/18 3:01/03/18 4:19/04/18 5:17/05/18 στο ΕΚ Σπάρτης
  • Τρίπολη 1:21/11/17 15:00 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 15:30 στο 4ο Γυμνάσιο Τρίπολης
  • Φθιώτιδα 1:24/11/17 15:30 2:26/01/18 3:02/03/18 4:27/04/18 5:25/05/18 στο Γυμνάσιο Λιβανατών
  • Χανιά 1:14/11/17 15:00 2:16/01/18 3:27/02/18 4:17/04/18 5:15/05/18 στο Λύκειο Σούδας
  • Χωρίς βεβαίωση 1:  2:  3:  4:  5: 
  • Χωρίς βεβαίωση2 1:  2:  3:  4:  5: 
  • Χωρίς βεβαίωση3 1:  2:  3:  4:  5: 
Διδάσκω στην Ψηφιακή Ξενόγλωσση Τάξη (Οκτώβριος 2017)
  • Γ Αθήνας 16/01/18 15:00 27/03/18 στο 7ο Γυμνάσιο Χαϊδαρίου
  • Δ Αθήνας 23/01/18 15:00 27/03/18 στο Πρότυπο Γυμνάσιο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης
  • Δυτική Αττική 18/01/18 15:00 29/03/18 στο 3ο Γυμνάσιο Ελευσίνας
  • Κοζάνη 15/01/18 15:00 30/03/18 στο 5ο Γυμνάσιο Κοζάνης
  • Λάρισα 16/01/18 15:00 27/03/18 στο 19ο Δημοτικό Σχολείο Λάρισας
  • Πύργος 18/01/18 16:00 29/03/18 15:00 στο 4ο Γυμνάσιο Πύργου
  • Σέρρες 24/01/18 15:30 28/03/18 στο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Σερρών
  • Φλώρινα 17/01/18 15:00 29/03/18 στο 1ο ΓΕΛ Φλώρινας
Ψηφιακή Αφήγηση και Ανάπτυξη Δεξιοτήτων Παραγωγής Λόγου και Συνεργατικών Δεξιοτήτων Οκτ.2017
  • Αλεξανδρούπολη 17/01/18 17:00 στο ΠΕΚ Αλεξανδρούπολης
  • Αμαλιάδα 09/01/18 16:00 στο 2ο ΕΠΑΛ Αμαλιάδας
  • Ξάνθη 15/01/18 17:00 στο 2ο ΕΠΑΛ Ξάνθης
  • Πάτρα 10/01/18 16:00 στο 6ο Γυμνάσιο Πάτρας

Τεχνικός υπεύθυνος: Νταλούκας Βασίλης (bdaloukas papaki sch teleia gr)

Αιτήσεις για το σεμινάριο των 26 εβδομάδων

Αιτήσεις για το σεμινάριο των ξενόγλωσσων, της Ψηφιακής Αφήγησης και του Geogebra

Για να ειδοποιηθείτε για τα σεμινάρια που θα γίνουν το 2017-18 κάντε κλικ εδώ.